0(352) 222 07 17
0(554) 852 04 73

Türkiye bir LPG’li araç cenneti. Bu araçların güvenli olup olmadığı her zaman tartışılmıştır ama modern LPG sistemlerinin üretilmesiyle son yıllarda bu tartışmalar iyice azaldı.

Detaylar


Engelli bireylere ÖTV indirimi ve ÖTV muafiyet hakkı tanınır. Sağlıklı kişilerin ödemek zorunda olduğu özel tüketim vergisi üzerinden engelli bireylere indirim veya muafiyet sağlanır. Kişinin indirim mi yoksa muafiyet mi alacağını engel seviyesiyle belirlenir ve şartlar buna göre değişir.

Detaylar


Araçta TRAMER KAYDI var demek, o araç alınmaz veya satılmaz anlamına gelmiyor. Ülkemizde bir yıl içerisinde yaklaşık 3.000.000 adet irili ufaklı hasar meydana geliyor. Hasarın oluşması veya büyüklüğünden çok, nerede ve nasıl oluştuğu çok daha önem kazanıyor.

Detaylar


Ezbere ve bilinçsizce yapılan lastik seçimi, araç üzerindeki farklı birçok sistemi etkileyen bir konudur. Bu nedenle olayı sadece lastik olarak düşünmemek, farklı değişkenleri de işin içine katmak gerekir.

Detaylar


2. el araç satın alırken kafamızı kurcalayan sorulardan biri de acil nakit ihtiyacı ortaya çıktığında aracı hızlı ve zarar etmeden satıp satamayacağımızdır.Ülkemizdeki ekonomik koşullar gereği sıfır kilometre otomobillerin fiyatı her geçen gün artmaktadır. Tabi ki bu artış ikinci el otomobil fiyatlarını da yukarı çekmektedir. Peki ikinci el araçların fiyatı neden düşer?

Detaylar


Muafiyetli Kasko, hasarın belirli bir miktarının sigortalı tarafından karşılanması halidir. Yani, aracın sigorta bedelinin ya da hasarın belli bir yüzdesine kadar oluşan zararların sigortalı tarafından, geri kalanının ise sigortacı tarafından yüklenilmesi durumudur.

Detaylar